Ławy i stoliki

Salon bez stolików jest niczym lato bez słońca, przepełnione deszczowymi dniami. Stoliki i ławy idealnie zapełniają salon, dzięki czemu nie mamy poczucia pustki i urozmaicamy tym samym wygląd urządzanego pomieszczenia. Stoliki do kawy służą kilku celom: ekspozycji, przechowywania oraz relaksowi i wydają się być niezbędne w przestrzeni każdego salonu. Pytanie brzmi, który styl będzie pasował do urządzanego pokoju? Jeśli zdecydujesz się wybrać stolik lub ławę drewnianą z masywnymi nogami - czy powinna być okrągła, kwadratowa czy prostokątna? W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele takich kombinacji, pozostaje jedynie dopasować go do wyglądu własnego salonu.

KSZTAŁT STOLIKA, A KSZTAŁT ŁAWY
Gdy układasz plan swojego salonu, pomyśl o najbardziej odpowiedniej formie zagospodarowania przestrzeni. Czy masz dzieci lub zwierzęta domowe? Czy to duży pokój, czy może jest mały i wąski? Okrągły lub owalny stolik kawowy jest idealny, jeśli masz dzieci lub zwierzęta Zaokrąglona krawędź oznacza, że ostry róg nikogo nie rani i ponadprzeciętnie aktywni mieszkańcy domu mogą się przy okrągłych i owalnych stolikach oraz ławach czuć się bezpieczniej. Natomiast wykorzystanie prostokątnego kształtu pomiędzy konsolą telewizyjną, a stolikiem do kawy zapewni odpowiednią przestrzeń do przemieszczania się między nimi.

ROZMIAR I WYSOKOŚĆ STOLIKÓW KAWOWYCH I ŁAW
Podobnie jak w przypadku kształtu, musisz określić wymagany rozmiar. Wysokość stolików również jest ważna i powinna zostać dopasowana do wysokości siedziska – sofy lub kanapy i fotela. Nie powinna być ona mniejsza niż 3-4 cm od mebla wypoczynkowego. Przeciętna wysokość ławy i stolika do kawy wynosi 40 – 55 centymetrów, a najczęstszy ich rozmiar, to 50 – 60 cm szerokości i 50 – 110 cm długości.

Usuń filtry
Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 3 000zł - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl Zapytaj naszych specjalistów - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem