Wybór funkcjonalnej szafy do mieszkania nie musi być trudne - sprawdź na co zwracać uwagę!

Wśród podstawowych mebli, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu, znajduje się funkcjonalna szafa. Z pozoru jej wybór może przysparzać domownikom wielu trudności, ponieważ mebel powinien być idealnie dopasowany do wybranego wnętrza pod kątem rozmiarów i stylistyki, a ponadto dobrze, żeby zawierał wszystkie niezbędne nam do życia elementy i udogodnienia. Warto zastanowić się nad tym, czym kierować się przy wyborze funkcjonalnej szafy do mieszkania, aby ułatwić sobie proces zakupowy i wybrać mebel skrojony na miarę. Taki zakup to gwarancja satysfakcji na lata. Jak go dokonać?
Wybór funkcjonalnej szafy do mieszkania nie musi być trudne - sprawdź na co zwracać uwagę! - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl

Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Oczywiście podstawowym kryterium przy wyborze szafy jest jej rozmiar. Zdecydowania ma on duże znaczenie, ponieważ to od niego zależy wygoda domowników oraz przestronność pomieszczenia, w którym umieścimy szafę. W związku z tym przed podjęciem decyzji zakupowej warto przeprowadzić dokładne pomiary i wizualizację wnętrza. Zaczynamy od określenia jednego lub kilku potencjalnych miejsc, w których szafa sprawdziłaby się w naszej aranżacji. Następnie z pomocą miarki możemy dokonać właściwych pomiarów i ustawić w tym miejscu jakieś inne meble, aby zwizualizować sobie, ile miejsca zajmie szafa.

Szafa do mieszkania powinna być idealnie skrojona na miarę, dlatego nie można pominąć tego aspektu. Zbyt mała szafa będzie mało praktyczna, a zbyt duży mebel sprawi, że pomieszczenie przestanie być przestronne. Szacuje się, że optymalny rozmiar szafy dla jednej osoby to 140 centymetrów szerokości i 210 centymetrów wysokości. Oczywiście w sypialni dwuosobowej warto postawić na minimum dwukrotnie większy mebel, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkowników oraz możliwości przestrzennych w sypialni, czy też w garderobie. Szafy w mieszkaniach najczęściej umieszczane są w takich pomieszczeniach jak: sypialnia, przedpokój, pokój dziecięcy i garderoba.

Dobierz mebel pod kątem jego stylu

Ze względu na swoje gabaryty szafa w większości pomieszczeń bardzo szybko staje się jednym z kluczowych elementów wyposażenia. To sprawia, że ma następnie bardzo duży wpływ na estetykę danego wnętrza. Właśnie dlatego powinniśmy ją wybrać z troską o każdy stylistyczny detal i idealnie dopasować do aranżacji wnętrza, w którym będzie wykorzystywana. W ten sposób zadbamy o jego harmonię, co przełoży się na nasze codzienne samopoczucie. W starannie wykończonych wnętrzach zdecydowanie efektywniej się odpoczywa i miło leci czas, dlatego nie wolno zbagatelizować tego aspektu. Obecnie na rynku bez trudu znajdziecie szafy dopasowane do nowoczesnych trendów aranżacyjnych, w tym do stylów bogato zdobionych oraz alternatywnych, prostych i minimalistycznych. W ofercie Imperium Mebli również przygotowaliśmy szeroki wybór szaf skrojonych na miarę potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Postaw na jakość

Kolejnym ważnym aspektem jest jakość wykonania mebli. Szafy powinny być bardzo solidne i wytrzymałe, dzięki czemu wytrzymają intensywną eksploatację przez wiele lat. W końcu meble te narażone są każdego dnia na duże obciążenia, a w ich wnętrzach znajdują się ubrania i inne przedmioty o sporej masie łącznej. Nie wolno tego pominąć przy zakupie szafy, dlatego meble ze słabszych konstrukcyjnie materiałów powinniśmy odrzucić już na starcie.

Szafa zabudowana, otwarta, czy klasyczna - jaką wybrać?

Wśród obecnych trendów można znaleźć nowoczesne szafy zabudowane, otwarte i minimalistyczne moduły, a także klasyczne szafy z drzwiami, które produkowane są w wybranych kolekcjach. Każda z nich będzie miała swoje wady i zalety, a także wyjątkową funkcjonalność. Wybór określonego modelu zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeżeli mamy do czynienia z trudnym aranżacyjnie wnętrzem, na przykład wnęką, to wówczas optymalnie wybrać szafy w zabudowie, które będą idealnie pasowały. Jeżeli przestrzeń jest bardziej wdzięczna aranżacyjnie, to dobrym wyborem będą klasyczne szafy proponowane przez producentów, które z powodzeniem znajdziecie także w Imperium Mebli. Alternatywą są otwarte szafy modułowe, które są pozbawione frontów. To ciekawa propozycja do minimalistycznych i młodzieżowych pomieszczeń.

Przed ostatecznym zakupem warto także sprawdzić konstrukcję szafy oraz jej poszczególne elementy, aby liczba półek, szuflad, czy wieszaków odpowiadała naszym potrzebom. W ten sposób dokonamy właściwego wyboru i kupimy do naszego mieszkania funkcjonalną szafę na lata.

zafa Lenart ArtiSzafa Lenart Arti

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem