Rodzaje mebli skrzyniowych - jakie wybrać do domu?

Podstawowym podziałem mebli jest ten oparty na ich konstrukcji. Wyróżniamy więc meble szkieletowe oraz meble skrzyniowe. To, do jakiej grupy będą zaliczone, zależy od przewagi elementów konstrukcyjnych w meblu. W przypadku mebli skrzyniowych zaobserwować można przewagę elementów płytowych, które zamykają przestrzeń. Co to oznacza w praktyce? Nic innego niż to, że meble skrzyniowe to te dobrze nam znane i niemal zawsze wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Do nich bowiem zaliczamy szafy, komody czy innego typu skrzynie. Jakie meble skrzyniowe wybrać do domu?
Rodzaje mebli skrzyniowych - jakie wybrać do domu? - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl

Meble skrzyniowe - must have każdej aranżacji

Bez mebli skrzyniowych bardzo trudno byłoby urządzić każde wnętrze. Nie można bowiem wyobrazić sobie garderoby bez szafy czy sypialni bez komody. Brak tych elementów wyposażenia sprawiłoby, że ubrania, buty, dodatki, a nawet znaczna ilość domowych sprzętów leżałaby na widoku, psując efekt aranżacyjny i sprawiając, że wnętrze jest nieuporządkowane. Jeśli w Twoim domu brakuje mebla skrzyniowego, zapraszamy do Imperium Mebli, gdzie znajdziesz ich szeroki wybór. W naszym sklepie znajdziesz modele, które łączą w sobie praktyczność i funkcjonalność z pięknym i modnym designem.

Co musisz wiedzieć o meblach skrzyniowych?

Meble skrzyniowe to te, których poszczególne elementy tworzą przestrzeń zamkniętą, ograniczoną. Można więc powiedzieć, że ten typ mebli charakteryzuje się zwartą zabudową. Do produkcji mebli skrzyniowych najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju drewno lub materiały drewnopochodne np. płyty MDF. Z nich wykonywane są ściany boczne oraz wieńczenia konstrukcji. Oprócz nich w produkcji zastosowanie mają różnego rodzaju otwierania np. drzwi czy wieka. Sam segment mebli skrzyniowych nie jest jednolity. Na rynku dostępne są modele wieńcowe oraz stojakowe. Oprócz typu meble skrzyniowe różnią się od siebie stylem. W Imperium Mebli dostępne są zarówno bogato zdobione szafy, jak i minimalistyczne komody. Taka różnorodność sprawia, że ten typ mebli pasuje do każdego wnętrza i doskonale się w nim sprawdza. Ze względu na swoją konstrukcję meble skrzyniowe wykorzystywane są do przechowywania.

Jakie meble skrzyniowe wybrać?

 Mebin kolekcja Pireus Mebin kolekcja Pireus

Mebli skrzyniowych w sklepach meblowych nie brakuje. Są one reprezentowane przez różne sprzęty. Do tych najpowszechniejszych zalicza się szafy, komody, szafki, regały, stoliki nocne, niektóre modele biurek, konsole, szafki RTV, kredensy czy meblościanki. Jak z tak bogatej oferty wybrać te idealne do domu? Przede wszystkim należy kierować się użytecznością mebla. We wnętrzach nie powinno być zbyt wiele sprzętów, które będą je zagracać, niepożądana jest też sytuacja, kiedy mebli do przechowywania brakuje. To, dlatego eksperci od aranżacji funkcjonalnych wnętrz radzą, aby w mieszkaniu znalazła się przynajmniej jedna szafa i jedna komoda. Dobrze też, jeśli znajdzie się miejsce dla szafek wiszących lub stojących. Co, jeśli jednak przestrzeń nie pozwala na takie rozwiązanie? Wtedy lepszym wyborem będzie pojemna szafa. Standardowo może ona pochwalić się większą ilością miejsca do przechowania niż szafka czy komoda. Znajdzie się więc w niej miejsce nie tylko na ubrania, ale drobne domowe sprzęty np. żelazko, odkurzacz czy mop.

Jeśli dysponuje się dużą przestrzenią, oprócz standardowej szafy i komody, do domu można zaprosić również skrzynie. Najlepiej prezentują się one ustawione w nogach łóżka. Pełnią one rolę dodatkowego pojemnika np. na pledy, dodatkowe poduchy lub pościel, a także pięknie dekorują wnętrze. Skrzynie to mebel, który warto wykorzystać, aranżując wnętrze stylizowane, kolonialne, klasyczne czy skandynawskie (wtedy obowiązkowo należy je przystroić sztucznym futrem lub grubo plecionym pledem). Całość aranżacji można uzupełnić skrzyniowymi stolikami nocnymi, ustawionymi po dwóch stronach łóżka.

Design też ma znaczenie

Zuiver kolekcja TravisZuiver kolekcja Travis

Pamiętając o funkcjonalności mebli skrzyniowych, nie można też zapominać o ich designie. Przy wyborze, warto mieć na uwadze ich wygląd. Powinien on harmonizować z pozostałym wystrojem, a także wpisywać się w styl wnętrza. W tym zakresie nie będzie jednak problemu – meble skrzyniowe dostępne są w bardzo bogatym wzornictwie.

Meble skrzyniowe to praktyczne i przydatne w każdym domu sprzęty. Ich rola sprawia, że wpiszą się w potrzeby każdego pomieszczenia. Zazwyczaj znajdują miejsce w sypialniach garderobach i przedpokojach, ale można je też zaprosić do pokoju dziennego czy łazienki.

Dostawa 5x0zł - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem