Biuro w domu – dostosuj się do pracy zdalnej

Ostatni czas to trudny okres zarówno dla przedsiębiorców jak i dla pracowników. Pandemia koronawirusa wymogła na dużej części z nas całkowitą zmianę dotychczasowego modelu pracy. Wiele osób musiało przesiąść się z firmowych biurek na tzw. home office. Jak przetrwać tą zmianę i dostosować nasze wnętrze do pracy zdalnej? 
Biuro w domu – dostosuj się do pracy zdalnej - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl

Ostatni czas to trudny okres zarówno dla przedsiębiorców jak i dla pracowników. Pandemia koronawirusa wymogła na dużej części z nas całkowitą zmianę dotychczasowego modelu pracy. Wiele osób musiało przesiąść się z firmowych biurek na tzw. home office. Jak przetrwać tą zmianę i dostosować nasze wnętrze do pracy zdalnej? 

Sklep meblowy online

Rozważania na temat mebli, które ułatwią nam pracę z domu, warto rozpocząć od samego problemu zakupu mebli w tym trudnym czasie, kiedy sklepy stacjonarne z meblami albo są zamknięte albo z uwagi na nasze zdrowie i tak nie powinniśmy się do nich wybierać. Z pomocą przychodzą tutaj sklepy online z meblami, które oferują możliwość nie tylko wybrania i zamówienia mebli przez internet, ale także bezpieczną dostawę produktów prosto do naszego mieszkania. Co więcej, często mamy tam możliwość przejrzenia gotowych aranżacji biura, w którym wykorzystane zostały meble znajdujące się w ofercie sklepu. Nie pozostaje nam więc nic innego jak rozsiąść się wygodnie na naszych aktualnie posiadanych meblach i wyszukać sklepy internetowe z meblami, takie jak choćby impreriummebli.pl.

Meble do biura domowego – dlaczego są ważne?

Spędzając osiem godzin codziennie w pozycji siedzącej, musimy mieć świadomość, że nasze ciało nie zostało naturalnie przystosowane do takiego trybu życia. Warto jednak zadbać o to, aby zwyczajnie pracowało nam się możliwie najwygodniej. Brak bólu kręgosłupa czy nadgarstków wpływa bowiem na lepsze skupienie i efektywność pracy, nie wspominając już o naszym komforcie. Często próba dostosowania się „na siłę” do naszych aktualnie posiadanych mebli nie wychodzi nam na dobre. Nowoczesne meble to produkty, które dostosowują się do nas. Biurko z dobrze wyregulowaną wysokością czy fotel, który pozwala utrzymać odpowiednią pozycję podczas siedzenia dla jego użytkownika bywają nieocenionymi narzędziami ułatwiającymi naszą pracę biurową. Fotele z funkcją relax mogą być świetnym uzupełnieniem, które pozwoli zrelaksować się po wykonanej pracy.

Aranżacja domowego biura

Urządzając domowy office należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy:

  • meble,
  • dodatki, 
  • kolorystykę wnętrza.

O ile wygodne i nowoczesne meble oraz stylowe dodatki wydają się w pracy biurowej czymś oczywistym, o tyle zdziwić może fakt wpływu kolorystyki wnętrza na efektywność naszej pracy. Zaleca się, aby stosować się w tym względzie do zasady 70/20/10. Co ona oznacza? 70% kolorystyki naszego home office powinien stanowić kolor neutralny (najlepiej biały), 20% - nieco bardziej pobudzający odcień uzupełniający taki jak zieleń, róż czy błękit, a ostatnie 10% kolorystycznego zestawu powinno należeć do zdecydowanych kolorów, takich jak czerwień, czerń bądź fuksja. Zakłada się, że to właśnie kolory, które mają najmniejszy udział w tym pakiecie, najbardziej rozbudzają nasze twórcze myślenie.

Jak urządzić home office?

Dwoma najważniejszymi meblami, które wykorzystujemy do pracy zdalnej jest biurko oraz krzesło. Powinny one zapewnić nam możliwość przyjęcia postawy z wyprostowanymi plecami, rękami opartymi swobodnie o blat, a stopami o podłogę. Zgodnie z zaleceniami, biurko powinno mieć przynajmniej 72 cm wysokości.

Jeśli planujemy korzystać z naszego gabinetu pracy przez dłuższy czas lub zakładamy działalność, którą będziemy mogli prowadzić z domu, warto pokusić się także o zakup dodatkowego wyposażenia. Mogą do niego należeć kontenerki służące do przechowywania sterty dokumentacji, komody, półki na segregatory, regały, szafki szafy i mnóstwo innych elementów wyposażenia biura. Wybierając dodatki, zwróćmy uwagę na elementy oświetlenia. Doskonale sprawdzi się lampka biurowa z regulowanym ramieniem, która będzie źródłem światła jak najbardziej zbliżonego do światła dziennego. Dla tych, którzy wybitnie cenią sobie komfort podczas pracy zdalnej, wart przemyślenia jest także zakup szezlongu, będącego rodzajem wydłużonego fotela. Dzięki niemu możemy przyjąć podczas pracy wygodną pozycję półleżącą i zagwarantować naszemu ciału dobry obieg krwi. 

Nowoczesne i wygodne wyposażenie domowego biura to ważna sprawa. Warto skorzystać z oferty sklepów online z meblami, takich jak imperiummebli.pl, które oferują m.in. meble dedykowane dla biur.

Zakupy z kartą CashBack - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl Dostawa 5x0zł - internetowy sklep meblowy ImperiumMebli.pl